Izvor: B92, 11.Avg.2012, 16:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Knjiga o Sarkoziju hit u Francuskoj
Satirični roman, u čijem je središtu bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi, predstavljen u vidu seksulano opsednutog lika po nazivu Roki, već sedam nedelja ne silazi sa vrha liste bestselera u Francuskoj.
Autorka ove alegorične priče "Le Monarque, Son Fils, Son Fief" (Kralj, njegov sin, njegova prćija) je Mari-Seli Gijom, bivša Sarkozijeva saradnica koja je početkom leta izgubila posao zbog izdavanja knjige što je rezultiralo njenim još većim publicitetom, piše >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << londonski "Gardijan".
Junak romana Roki, alias Sarkozi, prikazan je kao zaludni monarh koji besomučno trenira na travnjaku ispred Jelisejske palate ne bi li što više ojačao mišiće donjeg dela trbuha, da bi u jednom trenutku zahtevao seks od gradonačelnice provincijskog gradića u zamenu za finansiranje izgradnje mesnog muzeja.
Ova kontroverzna "bajka" o ljubavi i ratu na političkoj sceni neočekivani je bestseler ovog leta u Francuskoj. Knjiga je ne samo autorku koštala funkcije, već je razbesnela Sarkozijevog sina Žana, koji je roman okvalifikovao kao "prljavu i gnusnu gomilu laži" i izazvala tenzije u već razjedinjenoj Sarkozijevoj stranci UMP.
Mari-Seli Gijom bila je načelnica kabineta Patrika Devedžijana, bivšeg Sarkozijevog ministra ekonomskog oporavka, kada je odlučila da kroz jedva prikrivenu alegoriju opiše sukobe u O de Senu, najbogatijem francuskom departmanu i Sarkozijevoj političkoj bazi.
Pogledaj vesti o: London
Knjiga o Sarkoziju hit u Francuskoj
Izvor: B92, 11.Avg.2012
Satirični roman, u čijem je središtu bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi, predstavljen u vidu seksulano opsednutog lika po nazivu Roki, već sedam nedelja ne silazi sa vrha liste bestselera u Francuskoj...Autorka ove alegorične priče "Le Monarque, Son Fils, Son Fief" (Kralj, njegov sin, njegova...
Razgrabljena satira o Sarkoziju
Izvor: NoviMagazin.rs, 11.Avg.2012
Satirični roman, u čijem je središtu bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi, predstavljen u vidu seksualno opsednutog lika po nazivu Roki, već sedam nedelja ne silazi sa vrha liste bestselera u Francuskoj.













