Izvor: RTS, 19.Sep.2016, 13:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fico: London blefira, učinićemo da Bregzit bude bolan
Evropska unija će učiniti Bregzit "bolnim" za Veliku Britaniju, rekao je slovački premijer Robert Fico, i dodao da London "blefira" svoju pregovaračku moć u razgovorima o istupanju iz EU.
"EU će iskoristiti ovu priliku da javnosti pokaže: 'Sada ćete videti zašto je važno da ostanete u Evropskoj uniji'. To će biti stav", rekao je Fico u intervjuu za Fajnenšel tajms.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Slovačka se trenutno nalazi na rotirajućoj poziciji predsedavajućeg u EU, podseća Rojters.
Britanska premijerka Tereza Mej često ističe da će Velika Britanija "napraviti uspeh od Bregzita", ali još treba da odluči da li će nastojati da zadrži pristup jedinstvenom tržištu EU ili na obimu kontrole migracija, prenosi Rojters.
"Oni blefiraju", rekao je Fico i dodao: "Iako su peta po veličini ekonomija na svetu – ja shvatam njihov finansijski značaj – to će i dalje biti veoma bolno za Ujedinjeno Kraljevstvo."
Lideri Evropske unije sastali su se u petak, bez prisustva predstavnika Velike Britanije, na drugom samitu održanom nakon referenduma u Britaniji.
U glavnom gradu Slovačke, Bratislavi, lideri EU su se u petak saglasili da treba da izgrade "novu viziju" u roku od šest meseci kako bi povratili veru i jedinstvo u bloku.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija













