Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Feb.2013, 10:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bajern slavio u Londonu, Porto siguran kod kuće
LONDON -
Fudbaleri Bajerna napravili su džinovski korak ka četvrtfinalu Lige šampiona, pošto su sinoć u Londonu u prvom meču osmine finala savladali Arsenal sa 3:1, dok je Porto kod kuće bio bolji od Malage sa 1:0.
Bavarska “mašina” potvrdila je dobru formu iz Bundeslige >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i na Emirejtsu, a pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već posle prvog poluvremena.
Već u sedmom minutu Toni Kros je doveo goste u vođstvo, a prednost je duplirao Tomas Miler u 21. minutu.
Kakvu-takvu nadu domaćinu dao je, ko drugi do bivši igrač Bajerna, Lukas Podolski pogotkom u 55. minutu, ali je hrvatski internacionalac Mario Mandžukić u 77. minutu postavio konačan rezultat.
Izabranici Jupa Hajnkesa su večeras u svim fudbalskim elementima nadigrali ekipu Arsenala, tako da se postavlja pitanje samo koliko će ubedljiv Bajern biti u revanšu u Minhenu.
U drugoj utakmici Porto je opravdao ulogu favorita protiv debitanta u elitnom takmičenju, španske Malage.
Ipak, trofejni portugalski tim do pobede je došao uz dosta muke I prolivenog znoja, a strelac jedinog pogotka na utakmici bio je reprezentativac Žoao Mutinjo u 56. minutu.
Rezultati I strelci:
Arsenal - Bajern 1:3 (Podolski 55 - Kros 7, Miler 21, Mandžukić 77)
Porto - Malaga 1:0 (Mutinjo 56)
Danas:
Milan - Barselona (20.45)
Galatasaraj - Šalke (20.45)
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




