Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Dec.2015, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
100.000 potpisa protiv Trampa u V. Britaniji
Sto hiljada potpisa sakupljeno je do danas u podne za peticiju koja poziva da se zabrani američkom milijarderu Donaldu Trampu ulazak u Veliku Britaniju posle izjava o muslimanima i o radikalizaciji kvartova u Londonu i Parizu.
Potpisnici peticije smatraju da Donaldu Trampu treba da bude zabranjen ulaz u Veliku Britaniju, piše u tekstu peticije pokrenute juče i objavljene na vebsajtu britanskog parlamenta. Sa sakupljenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 100.000 potpisa peticija može da bude podneta britanskom parlamentu na raspravu.
Izjava Trampa, kandidata za predsedničku nominaciju republikanaca, u kojoj traži zabranu ulaska muslimana u SAD naišla je na osude širom sveta. Tramp je takođe izazvao polemiku svojim izjavama o Parizu i Londonu.
"Gledajte šta se desilo u Parizu, užasni masakr... ima zona u Parizu koje su radikalizovane gde policija odbija da ide, oni su skamenjeni od straha", rekao je Tramp, a za London je rekao takođe da "ima mesta koja su toliko radikalizovana da se policajci plaše za sopstveni život".
Gradonačelnik Londona Boris Džonson je rekao da su te izjave "totalna budalaština". "Jedini razlog zbog kog bi izbegavao neke kvartove Njujorka je rizik da ne naletim na Donalda Trampa", rekao je juče Džonson.
Portparol londonske policije rekao je da je važno reći građanima Londona da "Tramp potpuno greši".
"Svaki kandidat za predsedničke izbore u SAD dobro je došao da ga londonska policija brifuje o stvarnom stanju održavanja reda u Londonu", dodao je on.
U Škotskoj je takođe pokrenuta peticija za oduzimanje počasnog doktorata Trampu koga je dobio 2010. godine od škotskog univerziteta Robert Gordon iz Aberdina. Tramp ima dva golf terena u Škotskoj i majka mu je bila Škotlanđana. Danas u podne ova peticija objavljena na vebsajt "38 Degrees" imala je više od 18.400 potpisa.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Peticija da se Trampu zabrani ulazak u Britaniju
Izvor: Radio 021, 09.Dec.2015
Sto hiljada potpisa sakupljeno je do danas u podne za peticiju koja poziva da se zabrani američkom milijarderu Donaldu Trampu ulazak u Veliku Britaniju posle izjava o muslimanima i o radikalizaciji kvartova u Londonu i Parizu...Potpisnici smatraju da Donaldu Trampu treba da bude zabranjen ulaz u Veliku...




















