Ludnica u Litvaniji: Galatasaraj preokrenuo, pa utišan u 92‘, crveni zbog proslave VIDEO

Izvor: B92, 25.Jul.2023, 20:11

Ludnica u Litvaniji: Galatasaraj preokrenuo, pa "utišan" u 92‘, crveni zbog proslave VIDEO

Odigrani su prvi mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Naročito je bilo zanimljivo u Litvaniji gde su domaćin Žalgiris i Galatasaraj odigrali nerešeno rezultatom 2:2.

Posle prvih 45 minuta bez golova priređena je prava fešta u nastavku.

Tim iz Kaunasa je u prednost doveo Ojevusi u 48. minutu i tako nagovestio veliko iznenađenje.

Nije uspevao turski predstavnik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da stigne do izjednačujućeg gola gotovo pola sata, a onda su u tri minuta u potpunosti preokrenuli rezultat. Prvo je Bardakči izjednačio u 75, a potom je Dervišoglu doneo vođstvo svom timu u 78. minutu.

Ako je neko mislio da je tu kraj, Donatas Kazlauskas se pobrinuo da ne budu u pravu. Rezervista domaćeg tima je u drugom minutu nadoknade izazvao "erupciju" na stadionu, ali je potom zbog skidanja dresa prilikom proslave gola dobio drugi žuti i posledično crveni karton.

U drugom meču je bilo daleko manje uzbuđenja. Helsinki je minimalnim rezultatom dobio Molde, a jedini gol je postigao Topi Keskinen u 25. minutu meča.