EL: Olimpijakos može da izbaci Galatasaraj!

Izvor: Mondo, 10.Dec.2014, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: Olimpijakos može da izbaci Galatasaraj!

Posle rezultata u Litvaniji, Olimpijakos će naredne nedelje imati priliku da izbaci Galatasaraj iz Evrope.

Foto: MN Press

Ono što nije uradila Evroliga, mogao bi da uradi Olimpijakos u poslednjem kolu Grupe D - da izbaci Galatasaraj iz Evrope.

Košarkaši Neptunasa otvorili su 9. kolo u Zvezdinoj grupi prilično ubedljivom pobedom nad Turcima, u Klajpedi, u kojoj je ove sezone uspeo da >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << pobedi samo lider grupe, Olimpijakos, i to posle produžetka.

Ove srede, dva dana pre ostale dve utakmice, Neptunas - Galatasaraj 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12).

Litvanci su sada pretekli Turke u borbi za 4. mesto u grupi, ali imaju lošiji međusobni skor. Međutim, kako bi imao ikakve šanse da prođe u Top 16 kao četvrti, trener Galate Ergin Ataman moraće u poslednjem kolu da pobedi Olimpijakos u praznoj dvorani i onda sačeka rasplet u ostalim utakmicama.

Ukoliko bi Grci pobedili u Turskoj, tim naših Zorana Ercega i Vladimira Micova ne bi imao nikakve šanse za prolaz dalje.

Erceg i Micov bili su najbolji u svojim redovima ove večeri, prvi je ubacio četiri trojke iz sedam pokušaja, za 24 poena i četiri skoka, drugi stigao do 12 poena i četiri skoka, ali je Neptunas bio bolji u poslednjoj četvrtini, kada je nadoknadio prednost koju su Turci napravili početkom drugog poluvremena.

Dejvidas Gajlijus je ubacio 23 poena, uz osam skokova i šut za tri 5/9.

Dok su Olimpijakos i Crvena zvezda sigurni učesnici Top 16 faze, "dvojka" u Vitoriji, gde se u petak sastaju Laboral Kuća i Valensija, napravila bi "dar mar" na dnu tabele.

U Top 16 fazi ponovo bi se ukrstili prvi i treći iz Grupe D, odnosno drugi i četvrti. Ukoliko bi Crvena zvezda završila kao druga, a Galatasaraj kao četvrti, što je i dalje jedna od opcija, ova dva kluba odigrala bi još dva meča do kraja sezone.

GRUPA D

Neptunas - Galatasaraj 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12)

/Gajlijus 23, 5/9 za tri, 8 sk - Erceg 24, 4/7 za tri, 4 sk, Micov 12, 4 sk/

U petak:

Laboral Kuća - Valensija 20.30

Olimpijakos - Crvena zvezda 20.45

TABELA: Olimpijakos 7-1, Crvena zvezda 5-3, Laboral Kuća 4-4, Neptunas 4-5, Galatasaraj 3-6, Valensija 2-6.

Parovi 10. kola: Valensija - Neptunas, Galatasaraj - Olimpijakos, Crvena zvezda - Laboral Kuća.
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Turci tužni otišli iz Litvanije: Neptunas gurnuo Galatasaraj van zone Top 16 Evrolige

Izvor: Blic, 10.Dec.2014

Košarkaši Neptunasa napravili su veliki korak ka istorijskom podvigu pošto su u devetom kolu grupe D Evrolige na svom terenu savladali Galatasaraj sa 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12) koji je sada potisnut van zone koja vodi u narednu fazu takmičenja...Neptunas je hrabro ušao u duel sa turskim...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.