Centar Simon Vizental pohvalio napore Srbije

Izvor: Blic, 02.Maj.2011, 14:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Centar "Simon Vizental" pohvalio napore Srbije

Srbija je jedna od pet zemalja čiji su napori na privođenju pravdi odbeglih nacista ocenjeni kao pozitivni u desetom godišnjem izveštaju centra "Simon Vizental", koji je upravo objavljen.

Izraelski ogranak Centra je naročito pohvalio odluku Mađarske da procesuira Šandora Kepira, optuženog za organizovanje ubistva 1.250 ljudi u Novom Sadu u januaru 1942. godine.

Pored Srbije i Mađarske, pohvaljeni su i napori Sjedinjenih Američkih Država, Nemačke i Italije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << preneo je AFP.

"Simon Vizental" je u najnovijem izveštaju kritikovao "neuspehe zemalja poput Austrije, Litvanije, Letonije, Estonije i Ukrajine, koje ne uspevaju da privedu pravdi bilo kog počinioca holokausta".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.