Izvor: Blic, 06.Sep.2011, 00:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Savet bezbednosti UN u petak o slanju misije UN u Libiju
Savet bezbednosti UN u petak treba da razmotri pitanje slanja misije UN na tri meseca u Libiju kako bi pomogla novim vlastima da sprovede reforme u policiji i pravosuđu i pripremi izbori, saopšteno je danas u Tripoliju.
Savetnik generalnog sekretara UN Ijan Martin pripremiće izveštaj članovima Saveta bezbednosti UN o svojoj nedavnoj poseti Libiji i zatražiće slanje misije na tri meseca, izjavio je portparol UN Ahmed Favzi.
Predlog snaga za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << održavanje mira u Libije nije novo, ali nove vlasti su do sada pokazale nepoverenje prema dolasku stranih vojnika u zemlju.
U Martinovom izveštaju će se pomenuti mogućnost slanja savetnika u Libiju u cilju pomaganja obnove policije, u kojoj je vladala velika korupcija i upotreba sile.
"Oni (nove vlasti) žele brzo da napreduju i da učine sve što treba", rekao je Favzi.
Tromesečna misija bi takođe pomogla u pripremi izbora i razvoju pravosudnog sistema tokom perioda tranzicije ka demokratiji, naveo je Favzi.
Povezane vesti: Čavez poziva Gadafija da "izdrži" Pobunjenici i dalje znaju gde je Gadafi, ali ćute Kuba povlači ambasadora iz Tripolija Rasmusen: Operacija u Libiji "veliki uspeh" Libijski pobunjenici: Sporazume o nafti ne sklapamo pod pritiskom zapada
Pogledaj vesti o: Tripoli, Izbori













