Izvor: B92, 17.Sep.2011, 16:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Libija: U napadima NATO-a 354 žrtve
Tripoli -- Portparol Moamera Gadafija Musa Ibrahim rekao da su u vazdušnim napadima NATO-a na Sirt tokom noći pogođeni hotel i stambena zgrada i da su ubijene 354 osobe.
"NATO je sinoć napao Sirt sa više od 30 projektila usmerenih na glavni hotel u gradu i zgradu sa više od 90 stanova. Kao rezultat ovog napada za samo jednu noć ubijeno je 354, povređeno 700 a ranjeno 89 ljudi", rekao je Ibrahim Rojtersu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << preko satelitskog telefona iz Sirta.
U poslednjih 17 dana u napadima NATO-a ubijeno je 2.000 stanovnika Sirta, dodao je on.
Komunikacija sa Gadafijevim rodnim gradom je od pada Tripolija uglavnom prekinuta tako da Ibrahimove tvrdnje nije moguće proveriti, napomenula je britanska agencija.
Ibrahim tvrdi da je Gadafi u Libiji i da lično rukovodi snagama koje se bore protiv privremene vlade u preostalim uporištima.
"On rukovodi svim aspektima ove borbe, razgovara sa ljudima, podučava ih, nadgleda otpor", rekao je portparol. On tvrdi da Gadafijeve snage imaju dovoljno oružja za više meseci borbe i da će moći da nastave da se bore.
Pogledaj vesti o: Tripoli, Gadafi, Moamer Gadafi
NATO POBIO 354 CIVILA, GADAFI NADGLEDA OTPOR
Izvor: Kurir, 17.Sep.2011
TUNIS - Portparol Muamera Gadafija Musa Ibrahim izjavio je da su u vazdušnim napadima NATO na Sirt prošle noći pogođeni jedan hotel i jedna stambena zgrada i da su ubijene 354 osobe...TUNIS - Portparol Muamera Gadafija Musa Ibrahim izjavio je da su u vazdušnim napadima NATO na Sirt prošle noći...
Gadafijev portparol optužuje NATO za smrt 354 u Sirtu
Izvor: Nezavisne Novine, 17.Sep.2011
TUNIS - U napadima NATO aviona na grad Sirte poginule 354 osobe, rekao je portparol bivšeg libijskog vođe Moamera Gadafija.






