Fratini: Uskoro nalog za hapšenje Gadafija

Izvor: S media, 13.Maj.2011, 09:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fratini: Uskoro nalog za hapšenje Gadafija

U Libiji se nastavljaju sukobi pobunjenika i Gadafijevih snaga. Do kraja maja nalog za hapšenje libijskog lidera Moamera Gadafija, najavio italijanski ministar spoljnih poslova Franko Fratini.

Međunarodni krivični sud u Hagu verovatno će do kraja maja izdati nalog za hapšenje libijskog lidera Moamera Gadafija, rekao je italijanski ministar >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << spoljnih poslova Franko Fratini, a prenosi italijanska agencija ANSA.

"Krajem meseca, Međunarodni krivični sud će vrlo verovatno izdati nalog za hapšenje pukovnika Gadafija i pojedinih pripadnika njegovog režima, možda članova njegove porodice", rekao je sinoć Fratini, govoreći o tome kada bi mogla da se okonča misija Italije u Libiji.

Libija: U napadu na Tripoli šestoro poginulo! (VIDEO)

Gadafi razgovarao sa starešinama

Da li je Gadafi živ ili mrtav?!

"Jasno je da će međunarodna zajednica, nakon izdavanja naloga za hapšenje, imati zakonsku obavezu da goni Gadafija, kao što je bilo u slučaju bivšeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića i nekadašnjeg vojnog lidera bosanskih Srba Ratka Mladića", rekao je Fratini, prenosi AFP.

Tužilac Međunarodnog krivičnog suda Luis Moreno Okampo, koji je ovlašćen da zatraži izdavanje naloga za hapšenje Gadafija, rekao je prošle nedelje da Gadafijev režim ubija i goni civile, te da će zatražiti naloge za hapšenje tri osobe, koje nije imenovao.

U međuvremenu, u Libiji se nastavljaju sukobi pobunjenika i Gadafijevih snaga, u kojima je do sada, otkako su počeli pre skoro tri meseca, poginulo više hiljada ljudi, a desetine hiljada stanovnika napustilo je zemlju.

Međunarodna koalicija počela je vazdušne napade na Gadafijeve snage 19. marta, pod mandatom Ujedinjenih nacija, kako bi zaštitila civile, a NATO je preuzeo komandu nad vojnim operacijama u Libiji 31. marta.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.