
Izvor: BKTV News, 02.Jan.2017, 12:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jedi, moli, voli: Poznati lanac brze hrane, uprkos protivljenju vernika, otvorio restoran usred Vatikana
Najpoznatiji svetski lanac brze hrane otvorio je svoj prvi restoran usred Vatikana!
Njegovo otvaranje pratili su brojni protesti i negodovanje vernika, ali i kardinala, ali to nije pomoglo da se spreči da u Vatikanu zamiriše Big Mek.
Uprkos svemu, Sveta Stolica iznajmila je prostor u prizemlju u zgradi na samo nekoliko metara od trga Sveti Petar za ljubitelje Mekovih specijaliteta.
McDonalds around corner from St Peter's sq, open for business in Vatican-owned >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << building, despite resident protests pic.twitter.com/MW6JYVNNrJ
"MekVatikan", kako ga nazivaju, otvoren je bez velike pompe, a Mekdonalds čak nije ni saopštenje izdao, jednostavno je otvorio svoja vrata za sve koji žele da probaju njihove proizvode tik do Svete Stolice.
McDonald’s opens branch in Vatican City as the Pope urges to help youth find purpose #McDonalds #Pontifex https://t.co/4gRxtBdChZ
— NEWS OF THE EU (@news_ofthe_eu) December 31, 2016
Biće otvoren sedam dana u nedelji, a dostupan je i besplatan Wi-Fi.
Mesečna renta koštaće svetski poznati brend 30.000 evra za 538 kvadratnih metara prostora.
It's a @McDonalds next door to the Vatican. But it's nice to see something going into this space that's been vacant for years. pic.twitter.com/tFD8FU58pq
Kardinali koji žive iznad restorana žale se da ih niko nije konsultovao, dok Uprava Vatikana koja brine o nekretninama ne vidi razlog za toliko komešanje.
Mekdolands nije komentarisao kritike.
Novogodišnja šala koja je uzburkala i šokirala svet (FOTO, VIDEO)
Pogledaj vesti o: Jedi moli voli film