Izvor: Vesti-online.com, 17.Mar.2017, 18:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponuda Putinu: A da bacimo jen i rublju?
Zvanični Tokio spremio je nekoliko ponuda za Moskvu u okviru zajedničkih projekata na Kurilskim ostrvima.
Paket predloga, uključujući mere za turizam i ribarstvo, ali i zajednička eletronska valuta biće predstavljeni tokom razgovora Rusije i Japana u subotu u Tokiju.
Kako prenose japanski mediji, nova kripto valuta mogla bi da se koristi umesto ruske rublje i japanskog jena, a očekuje se da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da doprinese razvoje južnog dela Kurilskih ostrva i severnog japanskog područja Hokaido.
Portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova rekla je da Moskva spremna da razmotri preloge Tokija, dodajući da svi oni moraju da budu u skladu sa rukim zakonima.
Problem sa Kurilskim ostrvima datira od kraja Drugog svetskog rata, kada je Rusija dobila arhipelag u svoju kontrolu Deklaracijom iz Potsdama, ali to Japan nikada nije prihvatio.
Nastavak na Vesti-online.com...







