Nišikori: Mogao sam bolje

Izvor: B92, 28.Jan.2015, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nišikori: Mogao sam bolje

Japanski teniser Kei Nišikori rekao je da je taj-brejk trećeg seta odlučio meč sa Stanislasom Vavrinkom, koji je Švajcarac dobio u tri seta.

Aktuelni osvajač prvog Gren slema sezone je protiv Nišikorija slavio sa 6:3, 6:4, 7:6, i u polufinalu Australijan Opena čeka boljeg iz duela Novaka Đokovića i Miloša Raonića.

U trećem setu sam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se osećao bolje na terenu, posebno jer sam odigrao nekoliko poena u kojima sam mogao da budem agresivniji nego u prva dva. Mešao sa servis i volej. Servis mi je bio mnogo bolji tada, prethodno sam se mučio i zbog toga nisam mogao da nađem dobar ritam. Taj-brejk je bio neizvestan, da sam uspeo da ga osvojim, to bi možda promenilo ceo tok meča. Ali, on je servirao dobro do kraja i moram to da priznam. Bio je agresivan i igrao je odlično, a ja nisam odigrao kako sam mogao, ali nisam bio ni loš”, naglasio je Nišikori.

Na pitanje da li bi nešto uradio drugačije da je mogao, Nišikori je rekao:

Servis je mogao da mi bude bolji, mnogo bolji. Ali, on je odigrao dobro, posebno na servisu. Nisam mogao ništa, imao sam jedan brejk, a i tu sam imao sreće. On je mnogo promašio u tom gemu. U trećem setu sam se osećao mnogo bolje, ali je taj-brejk odličio ceo meč”.

Japanski teniser je istakao da je umoran ušao u meč, ali da je mentalno bio spreman za sve što ga čeka.

Sigurno je da nisam dobro ušao u meč. U prvih nekoliko gemova sam mnogo promašivao, imao sam veliki broj neiznuđenih grešaka. Previše sam želeo i osećao sam pritisak. Ali, on je servirao dobro, ja obično takve servise vraćam, i imao je nekoliko brejk prilika. Bilo mi je teško da nađem svoju igru, pošto je on igrao agresivno i imao dobar forhend i bekhend”, istakao je Nišikori.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.