Japan traži kontakt sa džihadistima

Izvor: Studio B, 23.Jan.2015, 14:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Japan traži kontakt sa džihadistima

Majka jednog japanskog državljanina koji se nalazi u zarobljeništvu Islamske države zamolila je džihadiste da poštede život njenog sina.

Junko Išido, majka novinara Kendžija Gota obratila se nekoliko sati pre kraja roka za isplatu 200 miliona dolara, koliko su radikalni islamisti tražili za oslobađanje dvojice zarobljenih Japanaca.

Rok za isplatu je prošao, ali se džihadisti za sada nisu oglašavali, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << japanska Vlada pokušava da stupi u kontakt sa njima i proveri da li su oteti i dalje živi.

Ovakva situacija stavlja premijera Šinza Abea pred veliki izazov, pošto je on u poslednje vreme na sve načine pokušavao da poboljša ugled Japana u svetu.

Majka jednog od zarobljenih zamolila je japanske vlasti da učine sve što je u njihovoj moći i da spase njenog sina.

"Vreme prolazi, preklinjem vas, spasite Kendžijev život", navela je Išido.

Japan se i pre ovoga suočavao sa zahtevima za novčanu isplatu u zamenu za oslobađanje talaca, a zvanični Tokio je bar jednom pristao na zahteve otmičara, što za sada nije slučaj, zvaničnici su odbili spekulacije da je uspostavljen kontakt sa džihadistima i da je novac uplaćen.

Pored Gota, u zarobljeništvu je i Haruna Jukava, koji je pao u ruke džihadista u Siriji.

 

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.