Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Jul.2021, 06:55

ČUDO SA FLORIDE: Srpkinja osvojila zlato za Ameriku u Tokiju, ovo u SAD još niko nije uspeo

Istorijski rezultat.

Amerika slavi Srpkinju! Anastasija Zolotić je postala prva američka olimpijka koja je ikada osvojila zlatnu medalju na Igrama u tekvondou.

Ova 18-godišnjakinja srpskog porekla je rođena na Floridi, a u finalu kategorije do 57 kilogama savladala je Ruskinju Tatjanu Mininu sa 25:17.

Anasatasija je trofejnu karijeru je najavila kao juniorka, osvojivši zlato na Svetskom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << prvenstvu i srebro na Olimpijskim igrama za mlade.

U Tokiju je bila dominntna, a rivalke su padale redom – prvo u četvrtfinalu druga na svetskoj listi Hatidža Kubra Ilgun iz Turske rezultatom 17:9.

Potom je u polufinalu Anastasija deklasirala Čiju-Ling Lo iz Kineskog Tajpeha (28:5), a na kraju je u borbi za zlato nadmašila i četvrtu tekvondoku svet Mininu.