Amerikanci najzadovoljniji Lexusom

Izvor: B92, 26.Avg.2015, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanci najzadovoljniji Lexusom

U najnovijoj anketi organizacije koja istražuje koliko su kupci u SAD zadovoljni svojim automobilima (ACSI), japanska premijum marka prestigla je Mercedes i zauzela prvu poziciju.

Istovremeno, istraživanje koje je sproveo ACSI pokazuje da su vlasnici automobila u SAD generalno manje zadovoljni svojim vozilima nego ranije.

Pad poverenja u automobile iznosi 3,7% i dostigao je najniži nivo još od 2004. godine.

ACSI svoju studiju zasniva na ocenjivanju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vozila starosti do tri godine od strane njihovih vlasnika, a najnovija anketa obuhvatila je 70.000 ispitanika.

Istraživanje je pokazalo da je, sa indeksom 84, Lexus marka sa kojom su Amerikanci najzadovoljniji.

Slede Mercedes, koji je doživeo pad od 3%, i Acura, koja je zabeležila skok od 8%, sa po 83 indeksna poena, a četvrti je BMW koji je poboljšao svoj rezultat za 2% i stigao do skora 82.

Od američkih auto-kompanija najbolje je plasiran Ford (81), pa General Motors (79) i FIAT Chrysler Automobiles (75).

Inače, ovo je treća godina u nizu da je na američkom tržištu zabeležen pad zadovoljstva kod vlasnika automobila.

Krivca treba tražiti pre svega u rekordnom broju opoziva vozila zbog serijskih fabričkih kvarova.

U 2014. na vanredni servis pozvano je čak 64 miliona vozila zbog raznih problema, a sličan trend nastavljen je i 2015.
Pogledaj vesti o: Japan,   Mercedes Benz,   Lexus

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.