Postoje informacije o ometanju izbora na Kosovu

Izvor: NaDlanu.com, 29.Apr.2012, 14:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Postoje informacije o ometanju izbora na Kosovu

BEOGRAD, 29. aprila 2012. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je u nedelju da srpske i strane službe bezbednosti imaju informacije o pripremanju akcija ometanja izbora na Kosovu i Metohiji.

BEOGRAD, 29. aprila 2012. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je u nedelju da srpske i strane službe bezbednosti imaju informacije o pripremanju akcija ometanja izbora na Kosovu i Metohiji.Ispred Beogradske arene, >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << gde je izvedena pokazna vežba MUP-a o rešavanju talačke situacije, Dačić je rekao da su planirani fizički napadi na biračka mesta na Kosovu, oduzimanje biračkog materijala, kao i hapšenja i napadi na ljude koji učestvuju u biračkim odborima."Postoje informacije koje nisu samo naše nego i stranih službi da, ne samo prištinske vlasti nego i razne grupacije koje se nikako ne mogu podvesti pod grupacije koje imaju bilo kakvu kontrolu Euleksa i Kfora, da pripremaju odredjene akcije koje bi bile usmerene ka ometanju izbora na Kosovu i Metohiji", rekao je ministar.On je istakao da je zbog toga važno da se postigne dogovor s medjunarodnom zajednicom o pomoći u održavanju izbora na Kosovu i Metohiji."Nama je bilo svejedno da li je Unmik i OEBS, jer Srbija ravnopravno učestvuje u obe organizacije", naveo je Dačić i izrazio nadu da će činjenica da će se izbori održati uz pomoć OEBS-a predstavljati prepreku da dodje do tih nemira.
Pogledaj vesti o: Beogradska Arena,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.