
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Okt.2024, 13:54
Hag: Pritvor Tačiju i Veseljiju produžen za još dva meseca
Specijalizovana veća Kosova u Hagu produžila su pritvor za još dva meseca bivšim vođama tzv. OVK Hašimu Tačiju i Kadriju Veseljiju, kojima se zajedno sa bivšim vođama tzv. OVK Redžepom Seljimijem i Jakupom Krasnićijem sudi zbog ratnih zločina i zločina protiv čovečnosti.
Odvojene odluke o produženju pritvora Tačiju i Veseljiju sud je doneo 14. oktobra, prenosi Reporteri.
U odlukama je navedeno da nema dovoljno informacija koje bi pokazale da bi optuženi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ako budu pušteni iz pritvora, mogli da izbegnu pravosudne organe, ali da postoji rizik da će ometati sprovođenje pravde i činiti krivična dela nad onima koji se doživljavaju kao protivnici tzv. OVK, kao i nad svedocima koji su svedočili ili bi mogli da svedoče u ovom postupku.
Suđenje bivšim vođama tzv. OVK počelo je 3. aprila 2023. godine, a optužnica Tačija, Veseljija, Krasnićija i Seljimija tereti za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti počinjene u nelegalnim pritvorima tzv. OVK na KiM i u Albaniji.
Oni su optuženi da su ljude neosnovano lišavali slobode, mučili i ubijali.
U postupku je do sada izjave dalo 95 svedoka, a suđenje će biti nastavljeno u ponedeljak, 21. oktobra.
Tzv. OVK je tokom 1998. i 1999. godine izvršila brojne zločine, ubistva i otmice nad pripadnicima vojske i policije tadašnje Jugoslavije, Srbima i drugim nealbancima, kao i Albancima koji nisu prihvatili da budu njeni pomagači ili pripadnici.
Pogledaj vesti o: Hag, Hašim Tači, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
HAŠIM TAČI I KADRI VESELJI: Pritvor produžen zbog rizika od zastrašivanja svedoka!
Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Okt.2024
Specijalizovana veća Kosova odlučila su da produže pritvor za dva meseca Hašimu Tačiju i Kadriju Veseljiju, zbog osnovane sumnje da bi, u slučaju da im bude dopušteno da se brane sa slobode, ometali proces suđenja