Bramerc najavio pozitivan izveštaj

Izvor: RTS, 04.Nov.2013, 17:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bramerc najavio pozitivan izveštaj

Glavni haški tužilac Serž Bramer, najavio da će njegov izveštaj o saradnji Srbije i Tribunala u Hagu, koji će u decembru predstaviti Savetu bezbednosti UN, biti pozitivan. Bramerc je u trodnevnoj poseti Beogradu.

Tokom razgovora sa predsednikom Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom Rasimom Ljajićem, glavni haški tužilac Serž Bramerc >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ukazao je da će njegov izveštaj o saradnji Srbije, koji će u decembru predstaviti Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, biti pozitivan, prenosi Tanjug.

Tokom sastanka, Ljajić i Bramerc su se saglasili da se saradnja između Srbije i Tužilaštva u Hagu u oblasti dostavljanja dokumentacije, pristupa arhivama državnih organa i svedocima odvija na veoma visokom nivou i da nema otvorenih pitanja, saopšteno je iz Ljajićevog kabineta.

Bramerc, koji je danas počeo trodnevnu posetu Beogradu obavestio je predsednika Nacionalnog saveta i o fazama pojedinačnih postupaka koje se trenutno vode pred Tribunalom.

Potpredsednik Vlade i predsednik Nacionalnog saveta Rasim Ljajić pokrenuo je još jednom pitanje inicijative Srbije da lica osuđena pred Tribunalom kaznu zatvora izdržavaju u državama regiona, posebno naglašavajući spremnost Srbije da sa Tribunalom zaključi takav sporazum.

Nacionalni savet za saradnju sa Tribunalom nastaviće da i u budućnosti preduzima sve potrebne mere kako bi se saradnja u svim oblastima i dalje odvijala nesmetano.

Bramerc će se sutra sastati s premijerom Srbije Ivicom Dačićem, srpskim tužiocem za ratne zločine Vladimirom Vukčevićem, kao i sa predstavnicima međunarodne zajednice u Srbiji.

Poseta haškog tužioca od 4. do 6. novembra predstavlja deo priprema za izveštaj o strategiji okončanja rada Tribunala koji će biti podnesen Savetu bezbednosti do kraja godine.

Bramerc je u prethodnom šestomesečnom izveštaju, u junu, izrazio zadovoljstvo saradnjom Srbije s Tribunalom, ukazavši na to da je omogućen pristup dokumentima i svedocima.
Pogledaj vesti o: Rasim Ljajić

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Bramerc danas sa Dačićem i Vukčevićem

Izvor: Blic, 05.Nov.2013, 08:24

BEOGRAD - Glavni haški tužilac Serž Bramerc razgovaraće danas u Beogradu s premijerom Srbije Ivicom Dačićem, srpskim tužiocem za ratne zločine Vladimirom Vukčevićem i s predstavnicima međunarodne zajednice u Srbiji. Serž Bramerc..Bramerc je juče, prvog dana posete Beogradu, u razgovoru...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.