Za Koridor zainteresovano 27 firmi

Izvor: B92, 11.Maj.2011, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za Koridor zainteresovano 27 firmi

Beograd -- Za izgradnju deonice auto-puta Niš-Dimitrovgrad, na Koridoru 10, od Proseka do Crvene reke zainteresovano je 27 građevinskih preduzeća.

Kako se navodi u saopštenju Koridora Srbije, predstavnici tog preduzeća i zainteresovanih građevinskih firmi iz Austrije, Azerbejdžana, Bugarske, Češke, Francuske, Španije, Italije, Grčke i drugih zemalja razgledali su danas tu deonicu.

Teneder za izgradnju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << deonice Prosek - Crvena reka raspisan je 11. aprila, a rok za ponude ističe 14. juna.

Prvi deo od Proseka do Bancareva obuhvata izgradnju 9,4 kilometara auto-puta i 10 mostova, deonica od Bancareva do Crvene reke dugačka je 13,1 kilometar i ima pet mostova, a treći deo je izgradnja tunela Bancarevo, dugačkog 750 metara.

Rok za izvođenje radova je 720 dana.

Uz ponude je nužna garancija od milion evra za prvi deo, 1,2 miliona evra za drugi deo i 600.000 evra za tunel, saopštili su Koridori Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.