Veliki požar na Kipru, POGINUO VATROGASAC!

Izvor: Telegraf.rs, 20.Jun.2016, 22:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veliki požar na Kipru, POGINUO VATROGASAC!

Na Kipru danas bukti veliki šumski požar, potpomognut jakim vetrom i visokim temperaturama, a zvaničnici ističu da je to najgori požar koji je u poslednjih nekoliko godina pogodio ostrvo.

Jedan vatrogasac je poginuo, a dvojica su povređena kada se njihov kamion survao niz liticu u Soleu, u podnožju planine Troodos, navela je policija, dodajući da su dve osobe privedene zbog sumnje da su namerno izazvale požar, preneo je AFP.

Grčka, Britanija i Izrael su na Kipar >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << uputile svoje kanadere i helikoptere kako bi pomogli u gašenju požara.

U gašenju učestvuje više od 300 vatrogasaca i 56 vatrogasnih vozila.

Požar je, kako se veruje juče izbio kad su meštani palili nisko suvo rastinje u podnožju planinskog masiva Troodos, preneo je Rojters.

Područje koje je najgore pogođeno požarom je prekriveno crnogoričnom šumom i voćnjacima.

Požar, koji se smatra jednim od najgorih u poslednjih nekoliko godina, dogodio se istovremeno kad je Kipar zahvatio veliki talas vrućine.

- Situacija je zaista tragična. Šteta koju je izazvao požar je nenadoknadiva - izjavio je predsednik Kipra Nikos Anastazijades.

U naporima gašenja učestvuju kanaderi iz Grčke i Izraela, kao i helikopteri iz britanskih vojnih baza na Kipru.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.