Izvor: B92, 15.Jul.2013, 00:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ujediniti levicu Balkana"

Čačak -- Sve levičarske partije Balkana i Evrope treba ujediniti, zaključeno je na kongresu grčke partije Siriza, kaže direktor Pokreta socijalista Bratislav Jugović.

Jugović je rekao Tanjugu da će ujedinitelj svih levičarskih partija Balkana i Evrope biti upravo Siriza.

On je naveo da je tokom učešća na kongresu u Atini razgovarao sa liderom Sirize Aleksisom Ciprasom, koji će se uskoro sastati sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šefom Pokreta socijalista i direktorom Kancedlarije za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije Aleksandrom Vulinom.

"Skup je bio prilika da se razmene politička iskustva sa stranim delegacijama iz Francuske, Slovenije, BiH, Austrije i skoro svih zemalja Južne Amerike", naveo je Jugović.

Drugi dan kongresa su, ističe on, svi članovi i delegati Sirize imali priliku da izlože svoje ideje za naredni period, dok su posledenjeg dana skupa izabrani organi koalicije.

Govoreći o svojim impresijama, Jugović je ocenio da je Aleksis Cipras jedan od najharizmatičnijih političara u Evropi.

Prema njegovim rečima, procene Grčke javnosti su da će na sledećim izborima u ovoj zemlji najverovatnije pobediti Siriza.

"Inače, Aleksisa Ciprasa, pripadnici koalicije levičarskih partija u Grčkoj, ali i drugim zemljama, smatraju herojem potlačenih i poniženih, ali i jedinim političarem koji je rekao ne Angeli Merkel", zaključio je Jugović.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ujediniti levicu Balkana

Izvor: Akter, 15.Jul.2013

Sve levičarske partije Balkana i Evrope treba ujediniti, zaključeno je na kongresu grčke partije Siriza

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.