Srpski turisti traže Grčku i Španiju

Izvor: Glas javnosti, 08.Mar.2010, 07:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski turisti traže Grčku i Španiju

BEOGRAD - Grčka će i ove godine biti najtraženija za letovanje srpskih turista, a na drugom mestu je Španija, za koju je posle ukidanja viza povećano interesovanje, navode u turističkim agencijama.

Prema anketi koju je sprovela Nacionalna asocijacija turističkih agencija (YUTA), oko polovina građana letovanje će provesti u Grčkoj, za Španiju se odlučilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << oko 18 odsto građana, dok je na trećem mestu Turska.

Predstavnik turističke agencije Argus turs Aleksandar Vučković izjavio je da se uprkos ukidanju viza ove godine ne očekuje veliko povećanje putovanja, a razlog je loša ekonomska situacija u zemlji.

- Ima interesovanja, ali ne u tako velikom broju kao što se moglo očekivati - navodi Vučković.

On je rekao da je zbog ukidanja viza povećano interesovanje za Španiju, koja uglavom privlači mlađe generacije.

Kako navodi Vučković, Grčka je i dalje "broj jedan", očekuje se i veće interesovanje nego prošle godine, uglavnom zbog povoljnih cena, jer na primer 10 dana letovanja na Halkidikiju sa autobuskim prevozom u junu košta oko 59 evra.

On je naveo da ima interesovanja srpskih turista i za letovanje u Hrvatskoj i Sloveniji, ali se to uglavnom svodi na individualna putovanja.

Vučković je rekao da se zbog ukidanja viza povećava broj turista koji samostalno organizuju putovanje, ali da je ipak povoljnije ukoliko odluče da letuju preko turističke agencije.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.