Srpski Džejmi Oliver

Izvor: Glas javnosti, 18.Jun.2009, 07:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski Džejmi Oliver

Najpre se na maslinovom ulju dobro prodinsta beli luk, dodaju se gambori, tikvice i pančeta, a na kraju i čeri paradajz - demonstrirao je Igor Tijanić svoje majstorije juče u kuhinji restorana „Tikas“. Igor, zvanično najbolji mladi kuvar Balkana, laskavu titulu je osvojio na nedavno održanom kulinarskom takmičenju u „Ekspo centru“, na kom je, sa osvojenih 96 poena, daleko za sobom ostavio drugoplasiranog kolegu iz Grčke >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << .

Najveći bakšiš

Igor Tijanić je, kaže, imao prilike da kuva i za mnoge poznate ličnosti, među kojima su mu najčešći gosti Ružica Đinđić i Vlada Čupića, direktor Hipo banke. Za njih kaže da su potpuno normalni ljudi, koji kuvaru uglavnom prepuštaju izbor jela.

- Sećam se da sam od jednog našeg čoveka, koji radi u inostranstvu, svojevremeno dobio najveći bakšiš u životu. Čak 17.000 dinara. Pravio sam biftek na tri sprata, sa različitim sosevima... Bila je to prava kula od mesa, sa zanimljivom dekoracijom. Sledio je zatim sufle i na kraju dunjevača. Zadovoljni gost mi je dao sav novac koji je tog dana imao u novčaniku - priča sa ponosom Igor Tijanić.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.