Šef narko-mafije iz Beograda

Izvor: Blic, Beta, 20.Dec.2009, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šef narko-mafije iz Beograda

Atina, Beograd -Nakon hapšenja dvojice Srba u Atini zbog šverca 20 kilograma kokaina ustanovljeno je da je organizator čitave akcije čovek iz Beograda, a da drugi takođe Srbin, živi u Buenos Ajresu, saznaju grčki mediji.

Istraga o švercu droge je započeta pre pet meseci, kada je u Odsek za narkotike i oružje stigla informacija da grupa Srba pokušava da prenese veliku količinu kokaina iz Perua u Crnu Goru koristeći zakupljeni brod. O tom događaju je odmah bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << obavešten i američki tim DEA koji ima odsek u Atini. Članovi specijalne jedinice Sjedinjenih Država su, predstavljajući se kao ljubitelji brodova, kontaktirali s grupom Srba pregovarajući o transferu kokaina iz Perua u Crnu Goru pomoću čamaca.

Put je trebalo da počne iz pomorskog gradića Gkalao u Peruu, pa preko Pacifika i Panamskog kanala da stigne u Crnu Goru. Pregovori su trajali nekoliko meseci, tokom kojih su 20. avgusta i 17. oktobra pregovori održani u Skoplju. Već 27. oktobra jedan od optuženih je otišao u Limu i Buenos Ajres. Već 5. novembra ruta Karakas-Lima je bila aktivna, a mozak čitave operacije je izdavao naređenja. Nosioci droge su se tu susreli sa operativcima za narkotike iz Perua, koji su se pretvarali da su posada koja treba da preveze drogu. Srbin Mario je tokom te primopredaje operativcima dao 20 kilograma kokaina, kao i 45.000 dolara i 9.000 evra za troškove transporta.

Iako je droga trebalo da bude isporučena direktno u Crnu Goru, mozak čitave operacije je iz nepoznatih razloga naložio da droga bude odnesena u Grčku. Tako je 16. decembra 20 kilograma kokaina stiglo avionom u Atinu u prtljagu koji su nosili operativac za narkotike i tužilac iz Perua i specijalac iz američke DEA. Predaja droge Srbima je prvo bila zakazana u "Mekdonaldsu", ali je zatim došlo do promene, pa je primopredaja dogovorena u hotelu "Elektra" u ulici Ermu.

Tokom prvog susreta predstavnik specijalnih jedinica se pretvarao da je on gazda u Grčkoj. Tako su dvojici Srba dan posle toga predate dve torbe sa kokainom, a njih je nakon toga policija sačekala na trgu Sintagma i uhapsila ih. Pre nego što ih je policija uhapsila i otkrila njihove identitete, operativci su ih namamili tako što su im predložili jedan mnogo veći posao. Da u januaru sledeće godine prenesu 150 kilograma kokaina iz Perua.

Nakon hapšenja osumnjičeni su odbili bilo kakvu saradnju sa policijom tvrdeći da su im životi ugroženi.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

„Balkanski ratnik“ hapsi u Atini

Izvor: Glas javnosti, 21.Dec.2009, 10:10

BEOGRAD - Jedan od dvojice Srba koji su u petak uhapšeni u Atini zbog šverca 170 kilograma kokaina iz Perua je izvesni B. M. (25) iz Berana koji ima srpsko državljanstvo, saznaje Glas javnosti. Drugi uhapšeni je mladić od 28 godina, a policija traga za još dvojicom državljana Srbije za koje se...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.