Savan srušio rekord, ali ne i Grke: Bajern sve dalje od Top 16!

Izvor: MozzartSport.com, 28.Nov.2014, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grci nemilosrdni prema srpskoj koloniji u Bavarskoj! Panatinaikos ubedljivo je savladao Bajern u sedmom kolu Evrolige- i tako mu nanese peti uzastopni poraz koji je tim Svetislava Pešića dodatno udaljio od plasmana u narednu fazu. Duško Savanović pamtiće ovaj meč i po tome što je sa 13 postignutih poena prebacio granicu od 1.000 pogodaka u Evroligi.
Najbolji u atinskoj ekipi bio je Ej Džej Sloter sa 17 poena, dok je poen manje ubacio Lukas Mavrokefalidis. Kod Bavaraca istakao se nekadašnji plejmejker Partizana Bo Mekejleb koji je postigao 15 poena, Robin Benzing je dodao jedan manje, dok je Duško Savanović meč završio sa 13 pogodaka što je bilo dovoljno da se pređe cifra od 1.000 poena u karijeri. Vasilije Micić postigao je sedam poena za samo deset minuta, ali je meč završio ranije zbog povrede, a Vladimir Štimac upisao je pet poena.

Uoči početka meča navijači Zelenih nisu ispoštovali minut ćutanja zbog nedavno preminulog Marka Ivkovića, te su uvredljivim pesmama i transparentima uputili prozivke rivalskim pristalicama Olimpijakosa.

Pao je od samog početka utakmice zaigrao čvrsto i preko Vladimira Jankovića i Ej Džej Slotera dolaze do prednosti posle uvodnih 10 minuta- 18:12. Gosti iz Minhena zaigrali su bolje u napadu i preko Mekejleba i Savanovića uspeli su da poprave poenterki skor, ali odbrana nije bila na nivou i Grci odlaze na odmor sa dvocifrenom razlikom- 44:33.

Ništa se nije promenilo ni u drugom poluvremenu, ekipa Duška Ivanovića dobila je i treći kvartal kada je postalo jasno da dva boda ostaju u OAKA areni. Taj deo igre obeležila je povreda Vasilija Micića kojem je stradao lakat desne ruke i napustio je teren sa bolnim izrazom na licu.Do kraja razlika je ostala manje-više nepromenjena i Panatinaikos je ubedljivo slavio- 87:72.

Atinski velikan upisao je petu pobedu na sedmom meču u Evroligi i nalazi se na deobi drugog mesta grupe C sa turskim Fenerbahčeom, dok Bajern nakon serije od pet uzastopnih poraza ostaje na samo jednoj pobedi i šanse Pešićevog tima za Top 16 sve su manje.