Izvor: Kurir, 26.Feb.2011, 01:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SISE TUŽIO PREDSEDNIKA OLIMPIJAKOSA
ATINA - Fudbaler Panatinaikosa Žibril Sise podneo je večeras tužbu grčkom sudu protiv predsednika Olimpijakosa Vangelisa Marinakisa zbog javnog vređanja na
ATINA - Fudbaler Panatinaikosa Žibril Sise podneo je tužbu grčkom sudu protiv predsednika Olimpijakosa Vangelisa Marinakisa zbog javnog vređanja na prošlonedeljnom derbiju. Francuz smatra da je Marinakis
kriv i zbog toga što nije sprečio incidente po završetku utakmice, kada su navijači Olimpijakosa posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pobede svog tima od 2:1 utrčali na teren i napali igrače Panatinaikosa.
Sise je tom prilikom dobio nekoliko udaraca, posle čega je poručio
da napušta grčki fudbal. Prema informacijama engleskih medija on se na leto vraća u Premijer ligu, gde će nastupati za Blekburn. Prethodno je na Ostrvu igrao za Liverpul i Sanderlend. Fudbalski klub Olimpijakos kažnjen je kao domaćin utakmice
sa 140.000 evra i jednim mečom pred praznim tribinama svog stadiona. Crveno-beli su pobedom u derbiju pobegli Panatinaikosu na 10 bodova razlike i najverovatnije obezbedili novu titulu prvaka Grčke.










