Razgovor turskog i grčkog premijera

Izvor: B92, 25.Nov.2011, 12:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Razgovor turskog i grčkog premijera

Atina -- Premijer Turske Tajip Erdogan je prvi put telefonom razgovarao s novim grčkim predsednikom vlade Lukasom Papadimosom.

Usaglasili su se da treba raditi na unapređenju odnosa dveju susednih zemalja. Oni su, takođe, razmotrili međunarodna pitanja, pre svega, situaciju u istočnom Mediteranu.

Grčka i Turska, čije odnose još opterećuju mnoga "istorisjka pitanja", poslednjih godina su primetno unapredile saradnju i održavaju česte kontakte na najvišem nivou, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što je ranije bilo nezamislivo.

Atina podržava kandidaturu Ankare za ulazak u Evropsku uniju, što podrazumeva da prethodno treba da ispuni mnoge preduslove i evropske standarde.

Odnose dve zemlje, članice NATO-a, još opterećuje nerešeno "kiparsko pitanje", kao i različiti stavovi o širini teritorijalnih voda i vazdušnog prostora.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.