Izvor: RTS, 18.Feb.2022, 00:13

Preokreti u Portu i Bergamu, goleada u Lajpcigu

Fudbaleri Porta savladali su Lacio sa 2:1 u meču šesnaestine finala Lige Evrope, a istim rezultatom Atalanta je pobedila Olimpijakos. Lajpcig i Sosijedad odigrali nerešeno 2:2.
Lacio je bolje otvorio meč u Portugaliji, pa je poveo u 23. minutu, kada je mrežu zatresao Zakanji.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor domaćina, pošto je Martinez izjednačio u 37. minutu.
Drugim golom na meču, već na startu drugog dela igre, Martinez je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Portu doneo pobedu.
Atalanta je na svom terenu sa 2:1 savladala Olimpijakos, takođe nakon preokreta.
Grčka ekipa je povela golom Soareša u 16. minutu.
Atalanta je uspela da zatrese mrežu u prvom delu igre, ali je gol Pesine poništen zbog ofsajda.
Đimsiti je sa dva gola za tri minuta - u 61. i 63. doneo preokret i pobedu Atalanti.
Sevilja je bila bolja od zagrebačkog Dinama - 3:1, a svi golovi su postignuti u prvom delu igre.
Rakitić je pogodio u 13. minutu za prednost Sevilje, a izjednačio je Oršić u 41.
Okampos je u 44. doneo novo vođstvo domaćima, a Marsijal se upisao u strelce u nadoknadi.
Uzbudljivo je bilo i u Lajpcigu, gde je gostovao Real Sosijedad.
Španska ekipa je dva puta imala prednost, ali se Lajpcig oba puta vratio u meč.
Le Norman je bio precizan u osmom minutu, ali je izjednačio Enkunku u 30.
Ojarzabal je u 64. minutu doneo novo vođstvo gostima, a remi je obezbedio Forsberg u 82. minutu sa bele tačke.