Читај ми!

Preokreti u Portu i Bergamu, goleada u Lajpcigu

Fudbaleri Porta savladali su Lacio sa 2:1 u meču šesnaestine finala Lige Evrope, a istim rezultatom Atalanta je pobedila Olimpijakos. Lajpcig i Sosijedad odigrali nerešeno 2:2.

Lacio je bolje otvorio meč u Portugaliji, pa je poveo u 23. minutu, kada je mrežu zatresao Zakanji.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor domaćina, pošto je Martinez izjednačio u 37. minutu.

Drugim golom na meču, već na startu drugog dela igre, Martinez je Portu doneo pobedu.

Atalanta je na svom terenu sa 2:1 savladala Olimpijakos, takođe nakon preokreta.

Grčka ekipa je povela golom Soareša u 16. minutu.

Atalanta je uspela da zatrese mrežu u prvom delu igre, ali je gol Pesine poništen zbog ofsajda.

Đimsiti je sa dva gola za tri minuta - u 61. i 63. doneo preokret i pobedu Atalanti.

Sevilja je bila bolja od zagrebačkog Dinama - 3:1, a svi golovi su postignuti u prvom delu igre.

Rakitić je pogodio u 13. minutu za prednost Sevilje, a izjednačio je Oršić u 41.

Okampos je u 44. doneo novo vođstvo domaćima, a Marsijal se upisao u strelce u nadoknadi.

Uzbudljivo je bilo i u Lajpcigu, gde je gostovao Real Sosijedad.

Španska ekipa je dva puta imala prednost, ali se Lajpcig oba puta vratio u meč.

Le Norman je bio precizan u osmom minutu, ali je izjednačio Enkunku u 30.

Ojarzabal je u 64. minutu doneo novo vođstvo gostima, a remi je obezbedio Forsberg u 82. minutu sa bele tačke.