Izvor: B92, 29.Okt.2009, 21:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pregovori Grčke i Makedonije
Brisel, Skoplje -- Premijeri Makedonije i Grčke, Jorgos Papandreu i Nikola Gruevski, razgovarali su u Briselu o rešenju spora Skoplja i Atine oko naziva Makedonije.
Susret je bio težak, ali i korisan i uspešan, rekli su makedonskim medijima izvori iz kabineta Gruevskog, dodavši da je susret dobra osnova za poboljšanje odnosa Skoplja i Atine. Prema zvaničnom saopštenju iz kabineta Gruevskog, premijeri su razgovarali o "regionu i izazovima koji su pred Makedonijim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Grčkom".
"U kontekstu pitanja naziva Makedonije, dvojca sagovornika su se saglasila o važnosti pronalaženja obostrano prihvatljivog rešenja u okvirima procesa pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija", piše u saopštenju.
Navodi se da je u razgovoru konstatovano da nalaženje rešenja ostaje suštinsko pitanje za obe strane, i da su Gruevski i Papandreu potvrdili privrženost evropskoj budućnosti regiona.
Prvi sastanak Gruevskog s Papandreuom koji je odnedavno premijer Grčke, održan je tokom samita EU o klimatskim promenama i reformi EU.



















