Izvor: RTS, 18.Nov.2009, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pomen patrijarhu u Čikagu
U Sabornom hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Čikagu održan je pomen za pokoj duše patrijarha srpskog gospodina Pavla.
Pomen za pokoj duše Njegove svetosti patrijarha srpskog gospodin Pavla održan je i u Sabornom hramu Vaznesenja Gospodnjeg u Čikagu.
Saučešće su izrazili i arhiepiskopi i episkopi iz Američke, Rumunske, Grčke i Ukrajinske >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pravoslavne crkve.
Otac Darko Spasojević je istakao da su njihove posete svedočanstvo solidarnostip prema srpskom narodu, kao i popularnosti koju je imao Njegova svetost patrijarh srpski Pavle među pravoslavnim svetom, a i drugim narodima.
Otac Darko je dodao da je iznenaćen velikim brojem mladih ljudi koji su posetili crkvu u sva tri dana.
"Iznenađen sam bio da vidim taj mladi svet koji plače i žali zbog smrti njegove svetosti", rekao je Otac Darko Spasojević.
Članovi srpske zajednice u Čikagu kažu da je upravo patrijarh Pavle zaslužan za to što su se srpske crkve u Americi ponovo ujedinile posle više godina raskola.






