Počeo skup o energetskoj bezbednosti

Izvor: Akter, 07.Apr.2015, 11:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo skup o energetskoj bezbednosti

Ministarski sastanak posvećen pitanjima energetske stabilnosti Centralne i Jugoistočne Evrope počeo je danas u Budimpesti, a Srbiju na skupu predstavljaju prvi potpredsednik vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić i ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić.

Ministre iz pet zemalja - Mađarke, Srbije, Grčke, Turske i Makedonije - najpre je u mađarskom parlamentu pozdravio premijer Mađarke Viktor Orban.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << />
Najavljujući sastanak prošle nedelje, Dačić je rekao da će sastanak biti prilika za razmenu mišljenja o tome da li je ovih pet zemalja spremno na realizaciju Turskog toka, nove trase snabdevanja gasom u narednom periodu.

Nakon obustave projekta Južni tok, Rusija je najavila izgradnju gasovoda koji bi ispod Crnog mora došao do Turske a zatim bi išao ka grčko-turskoj granici, odakle bi mogao da se nastavi preko Grčke, Makedonije i Srbije.

Dačić i Antić su na marginama sastanka imali bilatralni susret sa ministrom spoljnih poslova Grčke Nikosom Kociasom, a predviđeno je da se šef srpske diplomatije kasnije sastane i sa turskim ministrom za EU Volkanom Bozkirom.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.