Ovako Grci tretiraju fašiste

Izvor: B92, 22.Nov.2013, 11:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovako Grci tretiraju fašiste

Za razliku od Hrvatskog fudbalskog saveza (HNS) koji je ostao nem na fašističke pokliče Josipa Šimunića, Grci su drakonski kaznili svog reprezentativca.

Naime, fudbaler AEK-a jorgos Katidis je u martu doživotno suspendovan iz nacionalnog tima jer je navijače pozdravio nacističkim pozdravom ispruženom rukom.

"Nacistički pozdrav upućen navijačima je provokacija i vređanje žrtava nacističkih zverstava. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Katidisova proslava duboko se kosi s miroljubivim poimanjem fudbala", saopštio je tada Fudbalski savez Grčke.

Katidis je u 84. minutu doneo AEK-u pobedu protiv Verie, a onda otrčao do tribine i nacističkim pozdravom podsetio na sličan potez Paola di Kanija koji je to radio u dresu Lacija.

Grk se nakon meča pokušao opravdati rečima: "Nisam fašista i ne bih to udario da sam znao šta to znači".

Navodno je pozdravljao saigrača Mihalisa Pavlisa, koji se oporavljao od povrede, a meč gledao sa tribina.

Njegov čin mediji su odmah osudili, a kasnije i navijači i saigrači, a sve je okončano drakonskom kaznom Saveza.

HNS se nije izjasnio o Šimuniću, protiv koga je FIFA pokrenula istragu, kao i hrvatsko tužilaštvo, a FARE očekuje žestoku kaznu za obe strane.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.