Izvor: B92, 11.Sep.2014, 15:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mućke oko prodaje grčkog aerodroma
Prodaja jednog od najatraktivnijih poseda Grčke, bivšeg atinskog aerodroma Helinikon, odložena je pošto je sud otkrio proceduralne probleme sa tenderom.
Ipak, konzorcijum koji čine grčka kompanija Lamda, kineska Fosun Grupa i kompanija Al Mabar iz Abu Dabija, i koji je u martu potpisao ugovor o 99-godišnjem zakupu te lokacije po ceni od 915 miliona evra, tvrdi da je najnovije odlaganje samo privremeno, prenosi Frans pres.
"Revizorski sud je privremeno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << blokirao potpisivanje ugovora o prodaji", navodi se u saopštenju grčke kompanije za trgovinu nekretninama Lamda, i dodaje da je grčka državna agencija za privatizaciju najavila da će se žaliti na ovakvu presudu suda, kako bi se nastavio proces privatizacije te lokacije.
Aerodrom Helinikon je pretvoren u sportski kompleks za Olimpijske igre u 2004. godini i smatra se jednim od najatraktivnijih poseda u vladinom portfoliju. Nalazi se osam kilometara južno od grčke prestonice i prostire se na skoro 620 hektara.










