MAFIJA OKUPIRA GRČKU!

Izvor: Kurir, 17.Jun.2011, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MAFIJA OKUPIRA GRČKU!

BERLIN - Kriza, nemiri, haos - idealno tlo za kriminalce! Teška ekonomska situacija u Grčkoj neodoljivo privlači organizovani kriminal, koji se okuplja da bi oprao novac, upozorili su svetski stručnjaci za organizovani kriminal na konferenciji Fondacije „Hajnrih Bel“ u Berlinu.

BERLIN - Kriza, nemiri, haos - idealno tlo za kriminalce!

Teška ekonomska situacija u Grčkoj neodoljivo privlači organizovani kriminal, koji se okuplja da bi oprao novac, upozorili su >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << svetski stručnjaci za organizovani kriminal na konferenciji Fondacije „Hajnrih Bel“ u Berlinu.

Edgardo Buskalja, koji povodom tog pitanja savetuje i američku vladu, upozorava da je Grčka upravo idealna meta za kriminalce. Država je u ozbiljnim poteškoćama, sledi privatizacija mnogih preduzeća i niko ne pita baš detaljno odakle dolazi novac.

- Glavno je da se ulaže u nekretnine, poslovne i trgovačke centre, u banke... A Grčkoj mora da bude jasno da neretko iza toga stoji prljav novac, dakle zarada od kriminala - upozorava Buskalja.

Jirgen Rot, autor niza knjiga o organizovanom kriminalu u Evropi, kaže da je iznenađen što se Grčka dosad uopšte nije ozbiljno bavila ovim problemom. Prema informacijama tog stručnjaka, organizovani kriminal je već odavno u Grčkoj, poput italijanske mafije Koze nostre.

Vanredni izbori?!

Ukoliko vlada premijera Jorgosa Papandreua ne dobije poverenje u parlamentu, Grci će uskoro morati vanredno na birališta. Vlada se suočila sa otporom i u sopstvenoj partiji . Premijer bi uskoro mogao da smeni ministra finansija Jorgosa Papakonstantinua.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.