Lokalizovan požar u blizini Atine

Izvor: Blic, 18.Jul.2010, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lokalizovan požar u blizini Atine

Veliki šumski požar koji je izbio juče u mestu Lavrio, tridesetak kilometara jugoistočno od Atine, u potpunosti je lokalizovan, javili su grčki mediji.

U borbu sa vatrenom stihijom uključeno je 12 aviona i pet helikoptera, više od 400 građana, uključujući vatrogasce, pripadnike vojske i dobrovoljce.

Samo u okolini Atine juče je izbilo sedam šumskih požara, a u celoj Grčkoj 45, što je primoralo vlasti da narede evakuaciju tri turistička kampa i nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kuća.

Šumski požari, od kojih su neki namerno podmetnuti, uništili su na desetine kuća i hiljade hektara šume u blizini Atine u proteklih nekoliko godina

U požarima nije bilo povređenih, ali je vatra spalila velike površine vegetacije, saopštila je vatrogasna služba.

Šef vatrogasne brigade Stelios Stefanidis izjavio je da se vatra na dva glavna fronta u Atini stišava i da nema opasnosti.

Požar koji je izbio nedaleko od Lavrie prvi je veći šumski požar koji se ovog leta dogodio u blizini grčke prestonice.

Grčke vlasti otpočele su istragu o uzrocima izbijanja požara.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.