Izvor: Nezavisne Novine, 21.Jun.2015, 21:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hiljade demonstranata pružaju podršku Atini
BRISEL - Nekoliko hiljada demonstranata okupilo se u Briselu, a više stotina u Amsterdamu da bi zatražili solidarnost sa Grčkom pred sutrašnji samit ministara finansija evrozone.
Obraćajući se okupljenima u Amsterdamu, poslanik grčkog parlamenta Manolis Glezos zatražio je od kreditora da Atini daju još godinu dana da riješi svoju dužničku krizu.
"Krizu je uzrokovao finansijski sektor, ne grčki >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << narod. Finansijski sektor treba da ispašta, a ne grčki narod", rekao je Glezos (92), koji je heroj grčkog pokreta otpora protiv nacističke okupacije u Drugom svjetskom ratu.
Pojedini demonstranti mahali su grčkim zastavama, a neki su nosili transparente "EU - Dosta mjera štednje" i "EU prestani sa ucjenama".
Organizator demonstracija u Briselu Sebastijan Franko rekao je belgijskim medijima da mjere štednje nisu rješenje problema Grčke.
"Mjere štednje ne funkcionišu, time se smanjuje prihod siromašnih u ime nadoknade kreditorima, koji se i dalje bogate", istakao je Franko.
Prema navodima belgijske novinske agencije "Belga", koja se poziva na policijske podatke, u Briselu je bilo oko 3.500 demonstranata.
Nastavak na Nezavisne Novine...












