Hapšenja zbog šverca droge

Izvor: B92, 27.Jul.2011, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenja zbog šverca droge

Beograd -- Više osoba uhapšeno u Srbiji, Makedoniji i u Hrvatskoj zbog šverca droge iz Južne Amerike, dok je u luci Solun zaplenjeno 170 kilograma kokaina.

Tužilaštvo za organizovani kriminal, Bezbednosno-informativna agencija i Služba za borbu protiv organizovanog kriminala su u koordiniranoj akciji sa nadležnim organima Grčke i Makedonije uhapsili devet osoba, osumnjičenih za udruživanje, neovlašćenu proizvodnju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i prodaju droge.

Kako je saopšteno iz srpskog Tužilaštva za organizovani kriminal zaplenjeni kokain je bio namenjen tržištu Srbije i Zapadne Evrope.

U saopštenju se navodi da su u Srbiji uhapšeni Darko Simović, Živko Vujisić, Nikola Radmanović, Milan Ivanišević, Đorđe Mehović, Bojan Obrenović, Milovan Mićković i Todor Ućukalo, a u Makedoniji Nikolče Nečevski.

Uhapšeni se sumnjiče da su u toku ove godine kupovali kokain u Juznoj Americi radi prodaje u Srbiji i u zemljama Zapadne Evrope.

Drogu su transportovali skrivenu u pošiljci u prekookeanskom brodu do luke Solun, odakle su je distribuirali kupcima.

U zajedničkoj akciji srpskih, makedonskih i grčkih državnih organa u luci Solun je zaplenjeno oko 170 kilograma kokaina koji je, po nalogu organizatora iz Srbije, bio skriven u delovima mašine za ceđenje sojinog ulja. Uvoznik mašine, u čijim delovima je pronađen

kokain čistoće od 78 odsto, je bila makedonska firma.

U pretkrivični postupak su, pored nadležnih organa te tri države, bile uključene i američka agencija DEA, britanska SOKA, kao i SEKI

centar u Bukureštu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Balkanci u Solunu presretnuiti s kokainom

Izvor: Mondo, 27.Jul.2011

Deset ljudi je uhapšeno u Srbiji, Makedoniji i Hrvatskoj zbog šverca droge iz Južne Amerike, a u luci Solun zaplenjeno 170 kilograma kokaina.

Nastavak na Mondo...

Uhapšeno devet osoba zbog proizvodnje i prodaje droga

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Jul.2011

BEOGRAD -..Tužilaštvo za organizovani kriminal, Bezbednosno-informativna agencija i Služba za borbu protiv organizovanog kriminala su u koordiniranoj akciji sa nadležnim organima Grčke i Makedonije uhapsili devet osoba, osumnjičenih za udruživanje, neovlašćenu proizvodnju i prodaju droge...Kako...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

UHAPŠENO DESET DILERA DROGE, ZAPLENJENO 170 KOKAINA

Izvor: Kurir, 27.Jul.2011

BEOGRAD - Deset ljudi je uhapšeno u Srbiji, Makedoniji i u Hrvatskoj zbog šverca droge iz Južne Amerike, dok je u luci Solun zaplenjeno 170 kilograma kokaina koji je bio namenjen tržištu Srbije i zapadne Evrope, saopšteno je iz srpskog Tužilaštva za organizovani kriminal...U saopštenju se navodi...

Nastavak na Kurir...

9 uhapšenih zbog šverca droge

Izvor: Radio 021, 27.Jul.2011

Više osoba uhapšeno je u Srbiji, Makedoniji i u Hrvatskoj zbog šverca droge iz Južne Amerike, dok je u luci Solun zaplenjeno 170 kilograma kokaina.

Nastavak na Radio 021...

Zaseda za srpsku narko-bandu

Izvor: Danas, 27.Jul.2011

Policija je uhapsila devet osoba, u okviru višemesečne akcije, presecanja kanala krijumčarenja kokaina iz Južne Amerike u Evropu. Prema nezvaničnim informacijama, pre mesec dana zaplenjeno je oko 170 kilograma kokaina u luci Solun, u Grčkoj, a zatim se čekalo da pripadnici organizovane grupe upadnu...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.