Izvor: Njuz.net, 29.Jun.2015, 13:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka traži od srpskih turista da vrate sve tanjire, peškire i piksle iz hotela kako bi mogla da vrati dug MMF-u

Napomena: Ova vest je šaljive prirodeATINA, 29. jun 2015, (Njuz) – Grčka je danas zatražila od svih srpskih turista, koji su u poslednjih 30 godina letovali u nekom od grčkih hotela, da vrate sve ukradene peškire, tanjire, piksle i escajg, kako bi Grčka mogla da servisira svoj dug prema MMF-u, pišu strani mediji.
Nakon što su pregovori sa Evropskom unijom oko otplate grčkog duga zapali u ćorsokak, grčki ministar finansija Janus Varufakis prešao je na plan B i zatražio od svih srpskih turista >> Pročitaj celu vest na sajtu Njuz.net << da vrate sve što su ikada odneli iz Grčke.
– Izračunali smo da je Grčka u poslednjih 30 godina, zbog svih odnetih stvari iz hotela, oštećena za 1,5 milijardu, što je tačno onoliko koliko dugujemo MMF-u za poslednju ratu. Hotelijeri su nam otkrili da su najviše stvari odnosili srpski turisti. Svako ko vrati peškir, tanjir, escajg, bade mantil, pikslu, sijalicu, baterije iz daljinskog ili sliku iz hotelske sobe, dobiće mogućnost da zadrži sapunčiće i toalet papir koji je odneo iz hotela – obećao je Varufakis – Ko vrati glavu ili ruku sa statue, dobiće i gratis letovanje u Paraliji za sebe i svoju porodicu – dodao je on.
Varufakis je rekao kako je računica pokazala da Grčka ne bi nikom ništa dugovala da srpski turisti već decenijama ne donose hranu od kuće.
– Da su srpski turisti pršutu, konzerve, paradajz i drugu hranu kupovali u grčkim prodavnicama, umesto što su je donosili od kuća, ne samo da bi Grčka otplatila celokupan dug od 300 milijardi, već bismo danas bili jedna od najjačih evropskih ekonomija – zaključio je grčki ministar finansija.
Miroslav Vujović
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Njuz.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Njuz.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Njuz.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.