Grčka špijunirala ambasadore SAD

Izvor: Vesti-online.com, 29.Okt.2013, 22:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka špijunirala ambasadore SAD

Grčke obavestajne službe prisluškivale su telefonske razgovore ambasadora SAD u Atini i Ankari 1990-ih godina, izjavio je danas bivši šef grčke diplomatije Teodoros Pangalos.

Američka NSA imala je svoju bazu u Atini

Pangalos, koji je bio ministar spoljnih poslova od 1996. do 1999, rekao je to radiju Vima FM povodom navoda o špijuniranju koje su američke službe sprovodile u Evropi. Nemački >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << magazin Špigl objavio je da je jedan od gradova u kojima je američka NSA imala posmatračke "baze" bila i Atina.

 

"U nekom trenutku (Nacionalna obaveštajna služba) špijunirala je ne samo američkog ambasadora u Atini, već i američkog ambasadora u Ankari", kazao je Pangalos.

 

On nije precizirao kada je to prisluškivanje obavljano, ali je naveo da nije trajalo dugo i da iz tih posmatranja nisu izvučeni nikakvi posebno korisni podaci.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.