Grčka podiže ogradu duž granice za Turskom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Feb.2012, 18:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grčka podiže ogradu duž granice za Turskom

KASTANIES -

Grčka će na granici sa Turskom postaviti ogradu dugačku 10 kilometara kako bi se smanjio ulazak ilegalnih imigranata u zemlju, rekli su danas grčki zvaničnici.

Grčki ministar za zaštitu građana Hristos Papucis rekao je da bi ograda trebalo da bude gotova početkom septembra i da će koštati više od tri miliona evra.

Radovi na podizanju ograde treba da počnu idućeg meseca.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Dupla ograda, sa četiri metra visokim zidom od bodljikave žice prostiraće se između sela u okolini Kastaniesa i sela Nea Visa, u pograničnom regionu Evros.

Svake godine u Grčku pristigne više hiljada ilegalnih imigranata.

Najvećim delom grčko-turske granice prostire se reka Evros tako da će se ograda protezati kopnenim delom granice, preko kojeg ilegalni imigranti najčešće i ulaze u Grčku.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Grčka podiže ogradu duž granice s Turskom

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Feb.2012

KASTANIES - Grčka će na granici s Turskom postaviti ogradu dugačku 10 kilometara kako bi se smanjio ulazak ilegalnih imigranata u zemlju, rekli su danas grčki zvaničnici.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Grčka diže ogradu na granici sa Turskom

Izvor: Radio 021, 06.Feb.2012

Grčka će na granici s Turskom postaviti ogradu dugačku 10 kilometara kako bi se smanjio ulazak ilegalnih imigranata u zemlju.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.