Izvor: B92, 29.Sep.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grčka: Pogibija imigranata od mina
Atina -- Četvorica ilegalnih migranata, verovatno Gruzina, poginula su pošto su uleteli u minsko polje u severoistočnoj Grčkoj.
Oni su poginuli nakon što su iz Turske prešli granicu između dve zemlje. Kako je potvrdilo grčko ministarstvo odbrane, tela četvorice muškaraca ne mogu da budu indentifikovana, ali papiri koju su pronađena kod dvojice poginulih, ukazuje da se radi o Gruzinima, rekao je neimenovani grčki >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zvaničnik iz ministarstva odbrane, prenela je agencija Rojters.
Minsko polje kod sela Kastanis je bilo obeleženo natpisima na grčkom i engleskom jeziku, a migranti su nameravali da, po mraku, preskoče bodljikavu žičanu ogradu duž granice na inače poznatom putu za krijumčarenje ljudi.
Više od 80 migranata je poginulo u minskim poljima u toj oblasti od 1994. godine, ali ovo je prvi takav slučcaj od 2006. godine, saopštila je Grupa za monitoring minskih polja.
Granica između Grčka i Turska je delimično minirana, zbog zategnutih odnosa dve zemlje.




