Izvor: Kurir, 01.Jul.2010, 21:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GRČKA: POSKUPELI BENZIN I PUTARINE
ATINA - U Grčkoj su porasle cene potrošačke robe i usluga pošto je u ponoć na snagu stupilo novo povećanje poreza na dodatu vrednost (PDV) sa 21 na 23 odsto.
Udruženja trgovaca su saopštila da će uprkos tome pokušati da ograniče rast cena, ali su odmah poskupeli benzin i putarine, prenela je agencija AP.
To je drugi put ove godine da vlada u Atini povećava PDV, koji je u martu povećan sa dotadašnjih 19 odsto.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






