Fič smanjio rejtinge vodećih grčkih banaka

Izvor: S media, 25.Feb.2010, 12:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fič smanjio rejtinge vodećih grčkih banaka

Agencija za utvrdjivanje kreditnog boniteta Fič rejtings (Fitć Ratings) smanjila je rejtinge četiri najveće grčke banke jer očekuje dalje pogoršanje stanja ekonomije Grčke zbog mučnih fiskalnih mera koje Atina mora da preduzme.

Fič je smanjio rejtinge Nacionalne banke Grčke (NBG), Alfa banke, EFG Eurobanke Ergasias i Pireus banke. Sve četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << banke rade i u Srbiji.

Rejtinzi su spušteni po jedan stepen, na tri Be( BBB), što je rejting na samo dva stepena iznad visokorizičnog, preneo je londonski dnevnik Fajnenšel tajms (Financial Times).

Fič je obrazložio da će fiskalno pritezenje u velikoj meri delovati na grčku ekonomiju i da će biti nepovoljno za tražnju kredita i kvalitet zajmova. To će, kako se dodaje, za posledicu imati više troškove kredita.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.