Izvor: B92, 18.Jun.2012, 19:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fič: Evrozona pod manjim pritiskom
Vašington -- Pobeda grčke partije koja je pregovarala o uslovima za dobijanje finansijske pomoći uticaće na smanjenje opasnosti od snižavanja kreditnog rejtinga evrozone.
Tesna pobeda grčke stranke Nova demokratija je smanjila rizike od grčkog bankrota i mogućeg izlaska te zemlje iz evrozone, a Međunarodna bonitetna agencija Fič je saopštila da će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << to uzeti u obzir kada bude procenjivala kreditnu sposobnost članica 17-članog bloka.
"'Fič' neće staviti sve članice evrozone na preispitivanje rejtinga, uz mogućnost sniženja, kao što je prvobitno ukazao da će se to dogoditi u slučaju izlaska Grčke iz zone evra".
U saopštenju "Fiča" se dodaje da iako je u ovom trenutku došlo do ublažavanja opasnosti iz Grčke, male su šanse da će ozbiljnost sistemske krize koja je zahvatila čitavu evrozonu nestati sve dok evropski lideri ne izrade kredibilnu mapu puta koja će omogućiti veću fiskalnu i finansijsku integraciju monetarne unije.
Fitch: Eurozona nakon grčkih izbora pod manjim pritiskom
Izvor: SEEbiz.eu, 18.Jun.2012
WASHINGTON - "Fitch neće staviti sve članice eurozone na preispitivanje rejtinga, uz mogućnost sniženja, kao što je prvobitno ukazao da će se to dogoditi u slučaju izlaska Grčke iz zone eura".












