Izvor: BanjalukaLive.com, 12.Jun.2012, 21:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP: Češka savladala Grčku

Fudbaleri Češke zabilježili su prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu, a do nje su danas došli u 2. kolu Grupe A protiv Grčke (2:1). Česi su inače žilave Grke slomili sa dva gola u tri minuta. Poslije ubjedljivog poraza od Rusije na startu EP, Češka je dodatno motivisana počela meč sa Grčkom, a bolji početak nisu mogli ni da požele. Već u trećem minutu Tomaš Hubšman je poslao loptu u prazan prostor, dvadesetšestogodišnji Petr Jiraček pobjegao je Hozeu Holebasu i lijevom nogom plasirao loptu pored golmana Halkijasa. Grci su bili potpuno izgubljeni, pravili su neshvatljive greške na sredini
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo