Izvor: Blic, 19.Maj.2016, 16:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Berlin: Ublažavanje dužničkog tereta Atine tek u 2018.
Stav nemačke vlade je da bi ublažavanje dužničkog tereta Grčke trebalo da usledi tek u 2018. godini, pošto u potpunosti ispuni uslove iz paketa pomoći EU, prema dokumentu nemačkog ministarstva finansija u koji je Frans pres imao uvida.
"Prošlog juna, evrogrupa je saopštila da je spremna da, ukoliko bude potrebe, razmotri dodatne mere za očuvanje finansijskih potreba >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Grčke na održivom nivou. Takve mere bi mogle biti donete pod uslovom da se spasilački program u potpunosti implementira 2018. godine", navodi se u tom dokumentu.
Odlaganje ublažavanja tereta duga Grčke za period posle 2018. godine bi, prema oceni nemačkog poslovnog lista Handelsblata, omogućilo nemačkom ministru finansiju Volfgangu Šojbleu da izbegne izjašnjavanje parlamenta o tom pitanju pre održavanja opštih izbora u Nemačkoj u 2017. godini.
U Nemačkoj je, kako navodi AFP, prisutna velika odbojnost javnosti prema 86 milijardi evra vrednom paketu pomoći odobrenom Grčkoj.












