Izvor: B92, 27.Jul.2009, 11:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
B92: Zvezda i Pešić, odluka danas
U ponedeljak uveče ključni sastanak uprave KK Crvena zvezda i Svetislava Pešića, saznaje B92.
Rukovodstvo KK Crvena zvezda i trener Svetislav Pešić sastaće se u ponedeljak uveče, i nakon toga će biti poznato da li će trofejni stručnjak ostati na klupi crveno-belih. Pešić se u popodnevnim časovima vraća u Beograd iz Grčke, gde je gledao mečeve na EP za igrače do 20 godina.
Na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sastanku sa upravom, koja će i pored burnih nedelja po svemu sudeći ostati u nepromenjenom sastavu, pa čak i ojačana u narednoj godini, raspravljaće se o ključnim pitanjima: eventualnom ostanku trenera, dužini ugovora, visini primanja, ali i odluci većine igrača da igraju naredne sezone za manji novac u crveno-belom dresu.
Odluka Svetislava Pešića trebalo bi da bude poznata možda već nakon tog sastanka ili najkasnije u utorak.
Kako nezvanično saznajemo, Zoran Drakulić nije se ni izjašnjavao o mogućnosti da postane predsednik KK Crvena zvezda, jer mu mesto prvog čoveka nije ni ponudjeno. Podsetimo, Slobodan Vučićević ostaje u klubu, ali ne na poziciji na kojoj je prošle sezone u potpunosti stabilizovao klub. Crvena zvezda ima pod višegodišnjim ugovorima osmoricu seniora, nekolicinu talentovanih juniora, a već je poznato i da će prvi deo priprema za novu sezonu biti obavljen na Kopaoniku. Takodje se razmišlja o nekoliko pojačanja, ali je jasno da do konkretnih pregovora i potpisa nije moguće doći, do trenutka kada bude bilo poznato da li Pešić ostaje trener, ili na njegovo mesto dolazi neko drugi. Sve će po svemu sudeći biti poznato za dan-dva"













