Izvor: Beta, 16.Mar.2011, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atina ukida takse na aerodromima

ATINA, 16. marta 2011. (Beta-AP) - Grčko Ministarstvo saobraćaja saopštilo je u sredu da će od aprila ukinuti sve takse za sletanje i poletanje aviona na svim aerodromima u zemlji osim medjunarodnog u Atini.

Takva mera doneta je s ciljem da se pomogne turizam, koji predstavlja glavnu privrednu granu u Grčkoj. Slične mere Grčka je donosila i ranije.

Grčka je zapala u ekonomsku krizu, jednu od najtežih u novijoj istoriji zemlje. Zbog toga ekonomski opstanak država zavisi od zajma od 110 milijardi evra koji je dobila od EU i MMF.

Ukidanjem taksi na aerodromima grčka vlada pokušava da privuče što više novca od turizma.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.